• Co právě děláme

    Nová kniha o Srbsku
  • Srbsko - kniha z historii obce a jejího okolí, Vladimír Bláha, 2013
    Bue Marino
    Bue Marino
    Netopýří jeskyně

Články, dokumenty, všeobecné informace

Proběhlo setkání na Chlumu

V termínu 9-11. září proběhlo Setkání na Chlumu. Této společensko-exkurzní události se zúčastnilo na 75 účastníků a asi 13 členů Speleologického klubu Praha.

Páteční večer byl ve znamení příjezdu účastníků. Pro návštěvníky bylo zajištěno parkování a místo na stany na louce pod Chlumem.

Vzhledem k počasí většina účastníků však dorazila až v sobotu. V dopoledních hodinách vyrazilo na exkurze na 50 zájemců. Exkurzanti navštívili několik významných jeskyní v Českém krasu. Mimo jiné Podtraťovou jeskyní, Arnoldku, jeskyni pod Javorkou, Novou propast či Malou Panamu. Velký zájem byl i o exkurze na Chlumu, kde byly připraveny dvě exkurze do systému Srbské a Netopýří jeskyně a povrchová exkurze Karla Žáka na téma „Chlum jako pokladnice nálezů staršího kvartéru“. Správa CHKO zajistila možnost účasti na mykologické vycházce po okolí Srbska.

V odpoledních hodinách proběhlo v Archivu promítání filmů s jeskyňářskou tématikou. Diváci mohli shlédnout celou řadu historických dokumentů. Jednalo se například o záběry lomu na Chlumu z roku 1921, či o medailonky krasových badatelů Ferryho Skřivánka, Oldřicha Fejfara či Zdeňka Březiny. Slavný Surikata prezentoval populárně naučný film „Tajemství netopýrů“ a „Podzemního youtobera“. Martin Mandel z 1-11 Barrandien prezentoval dva pěkné dokumentární filmy o výzkumu jeskyní na Dolním vrchu (Slovensko-maďarské pomezí).

Krátce před setměním byl zažehnut v zadní části lomu slavnostní oheň a k všeobecnému veselí přispěl i Michal Kolčava a Příbor svým hudebním vystoupením (moc děkujeme). Společnost se dobře bavila až do brzkých ranních hodin.

Naší snahou nebylo vytvořit nějakou pompézní akci, ale prosté setkání lidí majících si co říct. A z pohledu organizátora se domnívám, že se to podařilo.

připravené zázemí setkání, vlevo za rohem byl ještě přístřešek 12x8 metrů

připravené parkoviště a zázemí pro stany bylo na louce pod Chlumem

dorazilo asi 30 aut

o registrací příchozích se starala naše děvčata

zázemí s jídlem a pípou....

paleontologicko-geologickou exkurzi vedl Karel Žák

v paleontologické sondě nad IV. slují

hloučky diskutujících, prostě setkání...

promítalo se na naší podzemní základně, v Archivu

dorazil i náš kamarád Méďa, díky

čepoval se Zlatý kůň 11°

narozeniny měl šéf Geospeleosu Maykl Kolčava

podvečerní cvrkot

podvečerní pohodička

servírovala se grilovaná krkovička, případně buřty. Byla i možnost objednat si jídlo z jídelního lístku hostince U Hulanů, včetně dovozu..

slavnostní oheň hoří

noční pohůdka pod měsíčním svitem

 

 

-Vlada-

Zpět na seznam článků