• Co právě děláme

    Nová kniha o Srbsku
  • Srbsko - kniha z historii obce a jejího okolí, Vladimír Bláha, 2013
    Bue Marino
    Bue Marino
    Netopýří jeskyně

Články, dokumenty, všeobecné informace

Úklid v Českém krasu

Společnost pro rozvoj Českého krasu, o.s.
Karlštejn 85, 267 18 Karlštejn

V Karlštejně dne 7.9.2005

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na tradiční podzimní úklid Českého krasu po letní sezóně v sobotu 24. září 2005.

Úklidová podzimní akce jsou pořádána Společností pro rozvoj Českého krasu a ve spolupráci s místními sdruženími. Je podpořena Správou CHKO Český kras a darem občanského sdružení Mallorn. Úklid bude soustředěn převážně do oblasti Lomů na Rešné (Amerika) a frekventovaných turistických stezek. Nutný je vlastní pracovní oděv a obuv, případně rukavice. Pytle na odpad budou přiděleny na místě.

Pro zúčastněné je zajištěno v sobotu od odpoledne do večera u hasičské základny Karlštejn (za obecním úřadem v zahradě) občerstvení – oblíbené buřty (hořčice, chleba) + burčák (případně Vinea) u táborového ohně. Zároveň bude vpodvečer v rámci kulturního programu promítnut film formou populárního „zimního kina“ (bundu, deku, atp. na večer s sebou).

Začátek úklidu je v sobotu 24.9., sraz v 9.10 u mostu přes potok před poštou v Karlštejně (cca 100 metrů za Správou CHKO Český kras), ukončení do cca 13.00. Pro předem ohlášené zájemce - účastníky bude možnost přenocování ve vlastních spacácích na karimatkách na Kubrychtově boudě (u Srbska), případně TS školka. Odolní se mohou v neděli dále účastnit pokračujícího Karlštejnského vinobraní. Budeme rádi, pokud byste mohli zajistit účast dalších osob - rodinných příslušníků, zájemců a dobrovolníků z řad Vašich přátel, spřátelených organizací, oddílů, z obcí, atd. Hromadnou účast a zájem o přespání předem ohlašte na e-mailovou adresu jan.kuty@seznam.cz, či na mobilní telefon 723 589 170.

Uvítáme, sdělíte – li nám vaši e-mailovou adresu, (pište na: jan.kuty@seznam.cz ).

PŘEDEM VÁM VELMI DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA SHLEDÁNÍ v KARLŠTEJNĚ.

S pozdravemRNDr. Štěpán Hřebík Mgr. Michael Pondělíček Jan Kutý

Na úklidové akci spolupracují:
03/01. ZO ČSOP Alkazar, 03/04. ZO ČSOP Karlův Týn, Agentura Koniklec, Lomy Mořina, sdružení MALLORN, Společnost pro rozvoj Českého krasu, Český Junák - Skaut stř. Mořina, ZO ČSOP Paraple, ZO ČSS Geospeleos, Jeskynní záchranná služba, Společnost Barbora, Obec Karlštejn, aj.

Zpět na seznam článků