• Co právě děláme

    Nová kniha o Srbsku
  • Srbsko - kniha z historii obce a jejího okolí, Vladimír Bláha, 2013
    Bue Marino
    Bue Marino
    Netopýří jeskyně

Články, dokumenty, všeobecné informace

Akce Petzoldka

Dne 10.11.2012 jsme se zúčastnili pracovní akce v jeskyni Petzoldka v bývalém Petzoldově lomu u Srbska. Nabídku účasti na této akci jsme dostali od kolegů z 1-04 Zlatý kůň a 1-11 Barrandien.

     

Na místo jsme dorazili v sobotu cca v 9.15 hod ráno, převlékli jsme se a pak již hurá do práce. Bylo to náročné, ale i tak bylo po celou dobu v naší pracovní skupině veselo. Kolem jedné hodiny byl oběd, někteří se cpali pamlsky, jiní se šli podívat na exkurzi do jeskyně a my tři (Zdenda, já a Robert), co jsme si nevzali svačinu, jsme raději pokračovali ve výkopech. Podařilo se postoupit o zhruba 3-4 metry do hloubky. V této části se objevila boční plazivka. Ta dosáhla délky 3m.

    

    

Vykopaný materiál jsme nakládali do vaniček. Obsah jedné byl přibližně dva kýble. Během pracovní akce se z jeskyně podařilo vyvézt přibližně 80 vaniček. Akce byla ukončena v 15.00 hodin.

   

Pak následovala exkurze do tohoto asi 600 m dlouhého labyrintu chodeb, chodbiček a komínů a propastí. Jeskyně je to zajímavá, je tu úžasná výzdoba, ale i spousta ošklivých plazivek. Asi po hodině a půl jsme vylezli na povrch. Došli jsme se převléci, rozloučili jsme se s místními jeskyňáři a jeli jsme na Chlum pro věci. Během toho jsme se celkem nečekaně sešli s naším náčelníkem a zaskočili i do místní hospůdky na kus řeči a jedno točené. Pohovořilo se o akci, o krasu a vyrazili jsme k domovu.

Druhý den se dostavila únava a objevily se první modřiny, ale to vše za to stojí, Petzoldka je úžasná jeskyně.

    

-Věrka-

 

vložil: Vlada

Zpět na seznam článků