• Co právě děláme

    Nová kniha o Srbsku
  • Srbsko - kniha z historii obce a jejího okolí, Vladimír Bláha, 2013
    Bue Marino
    Bue Marino
    Netopýří jeskyně

Články, dokumenty, všeobecné informace

Filmování na Chlumu

Náš klub byl požádán o spolupráci při filmování.

Jednalo se o asistenci při natáčení ročníkové práce studentů Prague Film School. Námětem bylo drama o třech studentech uvízlých v jeskyni.

Jednalo se o dvoudenní natáčení. Z naší skupiny zajišťovala technickou pomoc sedmičlenná skupina. Komunikace probíhala pouze v angličtině.

Natáčelo se jak na povrchu lomu, především vzadu v lomu u štoly, tak i v jeskyni a to v prostoru Srbské jeskyně, konkrétně šlo Homolův a Dračí dóm. Krátký záběr byl i v Panoptiku a v propasti Studna. Závěr filmu se točil na naší základně v Archivu. Natáčení proběhlo celkem v pohodě, jen drobná zdravotní indispozice člena filmového štábu to trochu pokazila. Nicméně se epileptický záchvat podařilo zvládnout a vše se obrátilo k lepšímu.

Nutno podotknout, že celá akce probíhala od středy 16.5 od 19h večer, kdy jsme vystrojovali a transportovali materiál na určená místa. Akce končila až v pátek 18.5. po 23 hodině, kdy štáb odjel směrem na Prahu.

Závěr z této akce je jednoznačný. Šlo o vynikající nácvik zvládnutí cizojazyčné skupiny. V příštím roce náš klub totiž zajišťuje během Mezinárodního speleologického kongresu exkurze do Českokrasových lokalit pro cca 50 zahraničních účastníků Kongresu a lepší křest ohněm jsme si ani nemohli přát ...

Zpět na seznam článků