• Co právě děláme

    Nová kniha o Srbsku
  • Srbsko - kniha z historii obce a jejího okolí, Vladimír Bláha, 2013
    Bue Marino
    Bue Marino
    Netopýří jeskyně

Články, dokumenty, všeobecné informace

Proběhlo cvičení HZS a konference k 50. výročí vzniku CHKO Český kras

Počátkem listopadu proběhlo několik zajímavých akcí. Druhého listopadu proběhlo cvičení SZS a HZS na Chlumu a  hned o den pozdeji začala v areálu kláštera ve Sv. Janu pod Skalou konference Český kras včera, dnes a zítra.

ukázka transportních prostředků

příprava před akcí samou

konferenční sál. Foto P. Kubálek

Jak jsem již zmínil v úvodu, druhého listopadu proběhlo součinostní cvičení SZS a Hasičů. Jedná se o pravidelnou akci, kdy si příslušníci jednotlivých stanic HZS ve spolupráci se SZS trénují pohyb a techniku při záchranných a vyprošťovacích akcích  v jeskyni. Letos se sešlo kolem 40 záchranářů. Námětem letošního cvičení bylas záchrana několika zraněných z nejvyššího dómu v systému Srbské a Netopýří jeskyně, Katedrály. Akce dopadla zdárně.

Druhý den započala Konference Český kras včera, dnes a zítra. Akce samá byla zahájena povrchovou exkurzí v okolí Sv. Jana pod Skalou. Poté se účastníci přesunuli do areálu kláštera, do Refektáře. Zde se konalo gró celé akce. Po dva dny se uskutečnila celá řada přednášek a prezentací. Naopak čtvrteční večer byl mezi účastníky ve znamení neformální diskuse, která trvala dlouho do noci.

zde je odkaz na fotografie ze součinostního cvičení SZS a HZS od Pavla Kubálka

a zde je odkaz na fotografie z konferwence Český kras včera, dnes a zítra rovněž od Pavla Kubálka

 

-Vlada-

Zpět na seznam článků