• Co právě děláme

    Nová kniha o Srbsku
  • Srbsko - kniha z historii obce a jejího okolí, Vladimír Bláha, 2013
    Bue Marino
    Bue Marino
    Netopýří jeskyně

Články, dokumenty, všeobecné informace

Proběhl den parků, aneb Českým krasem za Hágenem

Tuto sobotu 28.6. proběhlo v Českém krase několik akcí. Skupina Geospeleos pořádala pravidelný jeskyňářský závod Praha-Koněprusy, zvaný Petrbokův memoriál (51. ročník) jehož se účastnilo třicet cyklistů nejen na historických kolech.

Správa CHKO připravila ve spolupráci s Lomy Mořina, sdružením Hagen, ZO ČSOP Nyctalus, Alkazar, ZO ČSS 1-06 Speleologickým klubem Praha, Česonem, Českou mykologickou společností a dalšími organizacemi pěší poznávací pochod z Karlštejna do Srbska. Start proběhl v Karlštejně a šlo se trasou Dub sedmi bratří, areál podniku Lomy Mořina, dále pak podzemní štolou přes Malou Ameriku. Trasa pak pokračovala přes Paní horu, Doutnáč a lom na Chlumu do cíle v Srbsku.

Akce se zúčastnilo na 380 lidí. Prohlídky podzemí u Malé Ameriky se účastnilo ještě více lidí, kteří měli zájem jen o možnou exkurzi a tudíž nešli celou trasu do cíle u hotelu Berounka v Srbsku.

Petr Olišar a jeho geologická zastávka

V zadní části, dále od lomové hrany, bylo umístěné zoologické zastavení s oblíbenými netopýry. Tuto část zajišťovali děvčata ze ZO ČSOP Nyctalus a naše skupina.

Po dokončení příprav a rozeběhnutí akce vyrazila část našeho osazenstva na pracovní akci v jeskyni. Předmětem činnosti byl transport nového žebříku a oprava vzduchotechniky na pracovišti Vlčí vyhlídka.

Druhý den, od brzkého rána byl Chlum již v režii filmařů, probíhala druhá etapa natáčení pohádky Popelák.

Jeřáb jsme dosud na lokalitě neměli.

 

odkaz na článek České mykologické společnosti zde

fotografie na rajčeti Petra Langra zde

případně zde 

 

-Vlada-

Zpět na seznam článků