• Co právě děláme

  Nová kniha o Srbsku
 • Srbsko - kniha z historii obce a jejího okolí, Vladimír Bláha, 2013
  Bue Marino
  Bue Marino
  Netopýří jeskyně

Články, dokumenty, všeobecné informace

Czech Speleo Photo 2015

Vážení přátelé,

Česká speleologická společnost, základní organizace 1-06, Speleologický klub Praha

vyhlašuje u příležitosti konání Setkání jeskyňářů v Českém krasu 2015 šestý ročník soutěže ve speleologické fotografii.

O místě a termínu konání letošní fotografické soutěže Czech Speleo Photo se až do těchto dnů vedly debaty. Nyní je rozhodnuto a Setkání jeskyňářů se uskuteční v Českém krase v Solvayových lomech, konaném ve dnech 2.-4.10.2015. 


Protože areál skanzenu je v přírodě a nedisponuje vhodnými budovami pro prezentaci výstavních fotografií jsme nuceni částečně improvizovat. Nejprve se jako nejschůdnější cesta nabízela možnost soutěžní snímky vystavovat v dostatečně velkém a stabilním stanu. Nyní jsme se dohodli na možnosti vystavovat Vaše fotky v bývalém drtiči, což je zděná budova s částečně prosklenou střechou. Viz obrázek níže.

Budeme dělat co je v našich silách, aby se Vám prezentace líbila. 
Zároveň upozorňujeme, že skanzen bude po dobu setkání přístupný i běžným návštěvníkům muzea a je tu reálná šance, že Vaše snímky uvidí daleko více lidí, než jak bylo doposud běžné. 
Doufám, že naše řešení pochopíte a případně upravíte adjustaci svých soutěžních snímků do těchto prostor.
Za Czech Speleo Photo
Ivo Fišer

 

Podrobnosti najdete na facebooku a na oficiálních stránkách fotosoutěže Czech speleo photo

Soutěže se může účastnit každý autor bez ohledu na členství v ČSS, nebo jiné organizaci, který se věnuje fotografování v podzemí. Ze soutěžních snímků vybere odborná porota vítěze (1. - 3. místo) v těchto kategoriích:

Stálé kategorie:

 • krasová fotografie
  Fotografie se zaměřením na podzemí přírodního původu. Do této kategorie mohou být zařazeny zejména fotografie krasových a pseudokrasových jeskyní, propastí a dalších krasových jevů, včetně povrchových krasových jevů.
   
 • montanistika a historické podzemí
  Dokumentární i umělecká fotografie se zaměřením na antropogenní podzemní prostory. Do kategorie mohou být zařazeny zejména fotografie historického podzemí, dolů, lomů, jakož i povrchových reliktů hornické činnosti (haldy, odvaly, těžní věže) a industrializované krajiny vzniklé hornickou činností.

Experimentální kategorie:

 • tematická fotografie
  V této kategorii vyhlašuje pořadatel téma fotografických prací pro příslušný ročník. Cílem této kategorie je motivovat zejména začínající autory ke kreativnímu využití podzemí jako uměleckého výtvarného prostředí. Pro ročník 2015 vyhlašuje pořadatel téma:
  " Přízraky a duchové v podzemí "

 

-Vlada-

Zpět na seznam článků