• Co právě děláme

    Nová kniha o Srbsku
  • Srbsko - kniha z historii obce a jejího okolí, Vladimír Bláha, 2013
    Bue Marino
    Bue Marino
    Netopýří jeskyně

Články, dokumenty, všeobecné informace

SRBECKÉ SLAVNOSTI

   

V sobotu 27. dubna 2013 proběhla v Srbsku velká sláva. Oslavovalo se výročí 10 let od výstavby nového mostu, který nahradil při velké povodni v roce 2002 zničenou provizorní lávku. Slavnost započala kolem 16 hodiny. Během slávy byl most od 17 do 21 hodin pro automobilovou dopravu uzavřen. Toto opatření se rozhodně vyplatilo. Během oslav byl most i přilehlé okolí naprosto obležen davy lidí.

V 17 hodin odstartoval od místního kempu závod netradičních plavidel. Nutno podotknout, že se jednalo skutečně o roztodivná plavidla. K vidění byl banán s banánovou posádkou, vor s palmou, plavidlo s hudebníky, někteří otužilci využili i nafukovací matračky či barely.  Dokonce bylo viděno plavidlo s plavci, kteří hráli ping pong. Opravdovou kuriozitou bylo plavidlo v podobě hry „člověče nezlob se“ včetně posádky, která znázorňovala jednotlivé figury. Na závodníky čekaly odměny v podobě různých pamlsků, zavěšených mezi pilíři mostu, kde byl cíl závodu.

   

V předpolí mostu bylo pro malé děti několik atrakcí, skákací hrad, trampolína a také různé nafukovací balónky a hračky. Poblíže stál stan s kapelou a několik stánků s občerstvením. Vedle místního kulturního domu byl stánek, který mě zaujal nejvíce. Zde byla nainstalována výstava starých fotek obce a především všech mostů lávek, pontonového mostu, ale i přívozu.

   

Zábava pokračovala i přes nepřízeň počasí (citelně se ochladilo a začalo poprchávat). Ve večerních hodinách byl plánován ohňostroj. Ten jsem již neviděl, neb děti a žena volaly, nemluvě o únavě po dopoledním cvičení s hasiči Plzeň v Chlumských jeskyních.

              

               pontonová lávka 1960

              

              lávka pro pěší

více na stránkách obce Srbsko:

 http://www.obecsrbsko.cz/vismo/galerie2.asp?p1=1190&id_galerie=1046&n=slavnost%2Dlavky&pocet=25&stranka=1

-Vlada-

Zpět na seznam článků